۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » گزارش
  • شناسه : 2138
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۴:۴۱
  • 110 بازدید
  • ارسال توسط :
گفتگو با یکی از طراحان عفاف و حجاب در فردیس: مسئولان کمک کنند محصولات عفاف و حجاب را سوغات شهرستان فردیس می کنم /می خواهم با هنرم عفت را به زنان جامعه ام هدیه دهم

گفتگو با یکی از طراحان عفاف و حجاب در فردیس: مسئولان کمک کنند محصولات عفاف و حجاب را سوغات شهرستان فردیس می کنم /می خواهم با هنرم عفت را به زنان جامعه ام هدیه دهم

زهرا سادات حسینی یکی از طراحان موفق عفاف و حجاب در استان البرز است که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تکنولوژی دوخت به پایان رسانده است

زهرا سادات حسینی یکی از طراحان  موفق عفاف و حجاب در استان البرز است که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تکنولوژی دوخت به پایان رسانده است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس،زهرا سادات حسینی یکی از طراحان  موفق عفاف و حجاب  در استان البرز است که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تکنولوژی دوخت به پایان رسانده است.

وی در حال حاضر با ۱۶ سال سابقه مربیگری و ۱۱ سال سابقه رسمی فعالیت به عنوان مدیر و مؤسس آموزشگاه صنایع پوشاک (طراحی لباس و دوخت) فعالیت می کند.

زهرا سادات حسینی در حال حاضر غرفه ای با شعار “لباس من، فرهنگ من است” در نمایشگاه صنایع دستی و عفاف و حجاب شهرستان فردیس برگزار نموده است این غرفه با هدف فرهنگ سازی استفاده از لباس فاخر ایرانی برپا شده است.

 

در ادامه  مصاحبه ای کوتاه و خواندنی با این طراح دوخت موفق را دنبال می کنید

این طراح موفق صنایع پوشاک در رابطه با هدف خود به خبرنگار ما گفت: زمانی که شاهد رفتن شهید عباس آسمیه به سوریه بودم و دیدم حتی پیکر مطهر او برنگشت به این فکر افتادم که باید من هم حرکتی درراستای اهداف شهدا انجام دهم.

وی افزود: سعی داشتم با طراحی دوخت یک قدم همسو با حرکت حضرت زینب (س) بردارم تا موفق شوم عفت را به بانوان جامعه م برگردانم و آن ها را به سمت وسوی پوشش فاخر ایرانی اسلامی سوق دهم.

خانم سادات حسینی با اشاره به نام شهرستان فردیس به نام ” شهر فاطمی شهدای اقتداری ” گفت: موظف شدم با توجه به نام زیبای شهرستان از هنر دوخت و دوزندگی خودم و مجموعه استفاده کنم تا در زمره رهروان حضرت زینب (س) قرار گیرم.

این بانوی موفق البرزی می گوید : طراحی این نوع از لباس و پوشش بانوان بیش از ۶ ماه بود که در ذهن داشتم هنر خودم و مجموعه ام را در یک نمایشگاه به معرض دید بگذارم که همکاری اداره ارشاد فردیس، سپاه ناحیه امام رضا (ع) اقدام به برپایی این غرفه در نمایشگاه عفاف و حجاب فردیس کردیم.

این طراح موفق درادامه با تأکید بر اینکه تمامی افراد زیر مجموعه اش از تحصیلات دانشگاهی بهره مند هستند، خاطر نشان کرد: ۹۰ درصد پارچه مانتو ها ایرانی هستند تا در راستای بیانات رهبر مبنی بر رعایت اقتصاد مقاومتی نیز قدمی برداشته باشیم.

سادات حسینی با بیان اینکه قیمت اجناس ارائه شده با توجه به جنس مرغوب از قیمت مناسبی برخوردار است، بیان داشت: تمامی طراحی های انجام شد و طرح های به انجام رسیده زاده ذهن هنرجویان است و هیچ الگو برداری در این زمینه نداشته ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیش از این طراح برگزیده جشنواره دانشگاهی بوده است، افزود: طراحی بر روی البسه و مانتو ها کار دست بوده است که از جمله این آثار میتوان به سوزن دوزی، نقاشی روی پارچه، کاردستی و غیره اشاره کرد که با هدف زنده کردن هنر ایرانی به انجام رسیده است.

  • برای راه انداختن تولیدی به ۳۰۰ میلیون احتیاج دارم/۶۰ نفر اشتغال زایی خواهد شد

این طراح دوخت موفق و مدیر مؤسس آموزشگاه صنایع پوشاک در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بیش از ۲ ماه برای راه اندازی این غرفه دوند گی داشتم و متاسفانه با سنگ اندازی مسئولان مواجه می شدم.

خانم سادات حسینی می گوید : اگر مسئولان کمک کنند میتوانیم این هنر را در سطح استان و کشور نهادینه کنیم و به عنوان سوغاتی از شهرستان فردیس که هنر اصیل ایرانی اسلامی است در سطح جامعه ترویج دهیم.

وی با تأکید بر لزوم حمایت و همراهی مسئولان از توانایی جوانان ایرانی ، خاطر نشان کرد: لازم است با استفاده از پتانسیل هایی که در جوانان وجود دارد اقدامات فرهنگی را به صورت گسترده انجام دهیم تا بتوانیم در جنگ فرهنگی پیروز واقع شویم.

این هنرمند جوان البرزی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه خواهان راه اندازی تولیدی با عنوان پوشاک فاخر ایرانی اسلامی است یا خیر، گفت: برای شروع کار خود به ۳۰۰ میلیون تومان نقدینگی احتیاج دارم که بتوانم در سطح استانی تولیدات پوشاک فاخر داشته باشم.

وی افزود: به یقین میتوان گفت با راه اندازی این تولید  برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی خواهد شد و از طرفی با تهاجم فرهنگی نیز مقابله خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*